fbpx

Jak wybrać copackera?

Wyróżnij swój produkt na półce, sprawdź jakie możliwości daje copacking. 

Jak wybrać copackera?

Firm które w swojej ofercie mają usługi copackingu, konfekcjonowania i różnego rodzaju przepakowania jest wiele. Ważne jest dokładne określenie jaka usługa ma być wykonana, jakie maszyny są potrzebne, zasoby techniczne i osobowe.

Copacking to nie jest obszar gdzie można testować bez końca. Produkt świadczy o firmie.

Wybierz najlepiej.

przepakowanie konfekcjonowanie

Jak wybrać firmę zajmującą się usługami co-packingu?

Zapotrzebowanie na usługi copacking’owe gwałtownie rośnie na rynku logistycznym.
Duże zapotrzebowanie sprawia że na rynku stale przybywa firm które mają w ofercie tego typu usługi. Konkurencja cenowa o nowe zlecenia rośnie co może negatywnie odbijać się w jakości realizowanej usługi.

Warto wybierać wśród firm które mają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w realizacji usługi copackingu. Kluczowym elementem są zrealizowane dotychczas projekty, ich skala i poziom trudności. Warto sprawdzić referencje bezpośrednio od zleceniodawców. Jeżeli podwykonawca nie ma nic do ukrycia na pewno przekaże portfolio realizowanych projektów.

Najważniejsze: dokonując wyboru między podwykonawcami nie można się kierować tylko ceną. 

Jakość realizowanych akcji, finalny wygląd produktu po copackingi decyduje o decyzjach konsumenckich klienta dokonującego wyboru przy sklepowej półce.

Zalety outsourcingu usług copacking’owych

Producenci bardzo często stają przed dylematem: realizować copacking własnymi siłami czy zlecić copackerowi / operatorowi logistycznemu?

Realizacja zapotrzebowania na copacking firmie zewnętrznej to głównie oszczędność. W obecnych realiach rynkowych i problemami związanymi z dostępnością pracowników właściwie jedyny słuszny wybór. Koszty zatrudnienia pracowników (nawet tymczasowych), rozbudowa parku maszyn, zakup narzędzi zazwyczaj powoduje koszty lub drogie inwestycje. 

Copacker (firma zewnętrzna realizująca copacking) ma już specjalistyczny park maszyn i niezbędne zasoby ludzkie.

Przekazując copacking firmie zewnętrznej płacimy za realizację konkretnej akcji / promocji i oszczędzasz na wszelakich kosztach stałych.

Jakość usług.

Poza oszczędnościami finansowymi, oszczędzamy także czas oraz mamy pewność, że copacking będzie zrealizowany profesjonalnie.

Doświadczenie, organizacja pracy, efektowność przepakowania to przewaga konkurencyjna zdobyta przez firmy specjalizujące się w copackingu.

Jakość i pewność wysokiego standardu realizacji jest szczególnie ważna w sytuacji gdy zlecenia wymagają użycia specjalistycznego parku maszynowego.

Jest wiele prac które wymagają wysokich umiejętności manualnych które zdobywa się dzięki realizacji wielu akcji promocyjnych. Firmy które specjalizują się w copackingu posiadają duże doświadczenie w realizacji przepakowania produktów, mają większą efektywność działania nawet w przypadku nietypowych i wymagających zleceń. 

Copacker zewnętrzny gwarantuje wysoką jakość realizacji.

Sprawdź możliwości